Představení modelu

Základní informace o katamaranu Lagoon 50

Nový Lagoon 50 perfektně vyplňuje prostor mezi legendárním modelem 450 a jeho větším bratrem, modelem 52 a určitě ho ocení všichni jachtaři, kteří hledají velký moderní katamaran s mimořádnými plavebními vlastnostmi.

Základní charakteristika Lagoon 50: výkonný a komfortní katamaran

Lagoon 50 se hlásí k vizuálnímu stylu poslední generace katamaranů Lagoon: tvar trupů i oplachtění slibuje velkolepý komfort a mimořádné plavební výkony. Svůdná elegance nové padesátky je založena na zkosených hranách křivek trupů, velkolepém prostoru a ještě zdokonaleném panoramatickém výhledu ze salonu. A navíc nabízí neuvěřitelnou variabilitu vnitřního uspořádání: vybírat můžete ze tří, čtyř, pěti a dokonce šesti-kajutové verze a místo prostřední kajuty si můžete vybrat pochozí šatnu! To tu ještě nebylo!

Exteriér: komfort a funkčnost

 • Na prostornou flybdridge, kde je umístěno kormidelní stanoviště s vynikajcím panoramatickým výhledem, vedou z obou stran paluby bezpečná schodiště krytá proti větru a vodní tříšti. 
 • Rozlehlý kokpit je otevřený směrem k zádi lodě a poskytuje dostatečně velký jídelní stůl s posuvnou lavicí. Schůdky na zádi umožňují jak snadné vystupování z katamaranu na molo, tak bezpečné nastupování do člunu. 
 • Přední kokpit rozšiřuje plochu využitelnou k posezení nebo lenošení, pro které je další prostor na přídi na trampolíně mezi plováky
 • Pod většinou sedáků v kokpitu i na flybridge jsou ukryty skladovací prostory, kterých na lodi není nikdy dost.

Interiér: velkorysý a prosvětlený prostor 

Při návrhu vnitřního uspořádání zvažovali architekti každý detail, aby podpořili celkovým záměre vytvořit velmi prostorný interiér, kde se každý bude cítit jako doma. Budoucí majitel si může vybrat ze tří, čtyř, pěti i šesti-kajutové verze katamaranu Lagoon 50.

 • Naprostou novinkou je koncept salonu, který nabízí dva vzájemně propojené prostory: rozlehlou kuchyň otevřenou směrem do kokpitu a velkou sedací soupravu, která se dá snadno přeměnit v jídelnu a která je umístěna na vyvýšené podlaze, díky které je panoramarický výhled do okolí ještě dokonalejší, než kdy dřív.  
 • Inovativní design vnitřních prostor je podtržen úplně novými kvalitními materiály s dřevěnými dekory, díky kterým je možné interiér přizpůsobit individuálním požadavkům.
 • Prostřední díl panoramatického okna v salonu je zasouvací a díky tomu lze prostor salonu snadno propojit s předním kokpitem, což přispívá k příjemnému provdušnění salonu i kokpitu
 • Zadní kajuty jsou mimořádně prosvětlené díky panoramatickým oknům vsazeným do trupu a velkým otevíratelným luknám, které vedou na palubu a které najdeme i v koupelně. 
 • Přední a zadní kajuty mají manželské postele přístupné ze tří stran a architekti se pečlivě věnovali i různým úložným a skladovacím prostorům: odkládacím skříňkám, otevřeným poličkám na knihy a drobnosti i šatním skříním.
 • Objemné nádrže na pitnou vodu a odpad z WC (Black Water) jsou umístěny v podpalubí, aby nezabírali jinde drahocenné místo. A za příplatek je možné vybavit katamaran i odpadní nádrží na vodu z umyvadel a sprch (Grey Water).  

 

Dokumenty

 

Nová generace oplachtění: výkon a jednoduchost

Rozhodnutí posunout stěžeń vzad vychází přímo z bohatých zkušeností studia VPLP z konstrukce závodních lodí a přináší několik výhod:

 • Velká samopřehazovací kosatka usnadňuje obraty i manévrování 
 • Větší plocha na přídi, která vznikla posunutím stěžně vzad, nabízí možnost využít větší výběr plachet pro plavbu na zadoboční vítr a tak dosáhnout skvělých plavebních výkonů
 • Kratší ráhno usnadňuje obraty a práci s hlavní plachtou vůbec
 • Vysoká hlavní plachta obdélníkového tvaru lépe využívá proudění vzduchu v horní části plachty a přispívá tak k optimalizaci plavebních výkonů
 • Lepší vyvážení katamaranu díky umístění těžiště plachtoví v těžišti lodě snižuje náchylnost katamaranu k podélnému houpání  

Videa

 

Video o katamaranu Lagoon 50

 

Specifikace

Specifikace katamaranu Lagoon 50

Rozměry a podrobnosti zde uvedené nejsou závazné a výrobce si vyhrazuje právo je bez upozornění změnit.

Návrh katamaranu Van Peteghem-Lauriot Prévost
Návrh interiéru Nauta Design
Celková délka 14,76 m
Celková šířka 8,10 m
Ponor 1,40 m
Světlá výška stěžně 26,51 m’
Výtlak prázdné lodi (EEC) 21 t
Motory 2 x 57 HP YANMAR 
Objem nádrží na naftu 2x 240l + 2x 175l na přání
Celková plocha plachet pro plavbu na předoboční vítr 158,1 m2
Plocha obdélníkové hlavní plachty 97,8 m2
Samopřehazovací kosatka 60,3 m2
Objem nádrží na pitnou vodu 2 x 520 l
Počet lůžek 6 - 12
Certifikace CE (kategorie : počet osob) A :12 ; B :14 ; C : 20 ; D : 30

Rozložení interiéru

Prohlídka katamaránu

Virtuální prohlídka katamaranu Lagoon 50 je k dispozici na stránkách výrobce. 

Barevné provedení interiéru

Barevné provedení interiéru Lagoon 50

Standardní barevné provedení interiéru Lagoon 50 si můžete prohlédnout na stránkách výrobce.

Pro přesnou nabídku variant interiérového uspořádání kontaktujte autorizovaného distributora, společnost ALTUMARE, která má k dispozici vzorky materiálů, ze kterých je možné vybírat.

Fotogalerie

Média, recenze a testy

Informace o katamaranu Lagoon 50 v médiích, recenze a testy

Časopis MY BOAT 5/2017, ČR

Lagoon 50

Druhá letošní novinky nenahradí žádný z existujících modelů, ale vyplní mezeru v nabídce mezi modely 450 a 52 a bude lákavou nabídkou pro jachtaře, kteří hledají moderně pojatou loď. 

...přečíst celý článek na stránkách časopisu MyBoat