LAGOON 40 MY

Jak nejlépe na rodinnou plavbu na motorové jachtě? Odpovědí je LAGOON 40 MY

Lagoon 40 MY je opravdovou víceúčelovou motorovou jachtou, díky výborné ekonomice provozu a tím velkému akčnímu rádiusu a mimořádné stabilitě  se hodí jak na krátké výlety podél pobřeží, tak na skutečné dálkové plavby.

Na palubě motorového katamaranu Lagoon 40 MY najdete všechny výhody pocházející z osvědčené koncepce cruisingových katamaranů: velký a dobře chráněný kokpit s pevnou střechou, pohodlně umístěné kormidelní stanoviště, plochu pro odpočinek a opalování na střeše salonu i přední trampolínu mezi plováky, tolik oblíbené místo nejen pro dětské radovánky když je katamaran na kotvě.

Vnitřní uspořádání splňuje vysokou laťku, kterou vždy garantuje podpis interiérových lodních architektů ze studia Nauta design.

Rozložení interiéru

Charter verze: 4 kajuty a 4 koupelny

Fotogalerie katamaranu Lagoon 40 MY

Videa o katamaranu Lagoon 40 MY

Na palubě

  • Prověřené uspořádání paluby se zapuštěnými okny a širokými ochozy usnadňuje pohyb po lodi.
  • Komfortní kokpit je výborně chráněn před sluncem i dalšími vlivy prostředí a vešel se do něj pohodlný jídelní stůl (na levoboku) i samostatná sedačka a přímý přístup z kokpitu na kormidelní stanoviště (na pravoboku) ALE za kormidlo se dostanete i z druhé strany přímo z paluby.

V podpalubí

  • Kajuty jsou perfektně prozářeny přirozeným světlem, které do nich proniká velkými lepenými okny po bocích trupu a k vynikajícímu větrání kajut přispívají otevíratelné lukny na palubě i boční otevíratelná okénka v trupu.
  • V přední části salonu motorového katamaranu Lagoon 40 MY je umístěn velký jídelní stůl, vedle něj na levoboku navigační stůl s potřebnými přístroji, kuchyně ve tvaru „L“ je v levé zadní části salonu a má tak přímý přístup zasouvacími dveřmi a oknem do kokpitu, což usnadňuje komunikaci i servírování.

Specifikace katamaranu Lagoon 40 MY

Rozměry a podrobnosti zde uvedené nejsou závazné a výrobce si vyhrazuje právo je bez upozornění změnit.

Návrh katamaranu
Van Peteghem-Lauriot Prévost

Návrh interiéru
Nauta Design

Celková délka
11,99 m / 39’3“

Celková šířka
6,79 m / 22’3“‘

Ponor
0,98 m / 3’2’’

Motory
2 x 75 HP

Objem nádrží na naftu
300 l / 79 US gal

Objem nádrží na pitnou vodu
300 l / 79 US gal

Odborné zázemí Lagoon

  • Laminování vstřikováním umožňuje dosáhnout optimální struktury a pevnosti trupu a zlepšuje úsporu hmotnosti, která je tolik důležitá u katamaranů, navíc se tak dosahuje úspory materiálu a šetří životní prostředí.
  • Pro dřevěný interiér se používá vysoce kvalitní Alpi® dýha vzoru světlý dub, nebo teak, která se vyrábí z obnovitelných zdrojů s respektem k přírodě.
  • Vertikální zasklení je ideální pro dobrou ochranu před slunečními paprsky a optimální využítí prostoru i dosažení maximální výšky vniřních prostor.
  • Spodní část salonu má dvoustupňový profil křídla racka, který usměrňuje vlny a tím zásadně zlepšuje komfort plavby na rozbouřeném moři.
  • Návrh od firmy VPLP je garancí kvalitních výkonů při plavbě na plachty.
  • Návrhy interiérů od Nauta design jsou zárukou elegance a komfortu.

Katamaran Lagoon 40 MY v médiích, recenzích a testech

Časopis YACHT 03/2015, ČR

Lagoon 40MY pro náročné majitele

Motorový katamaran Lagoon 40MY byl představen v létě roku 2014 a předpokládalo se, že se bude vyrábět jen v charterové verzi se čtyřmi kajutami a čtyřmi koupelnami. Majitelská verze měla přijít do výroby až za několik let. Společnost Lagoon však překvapivě na veletrhu Boot v Düsseldorfu oznámila, že zařadila do výroby i majitelskou tříkajutovou verzi, kdy celý jeden plovák tvoří apartmá majitele s prostornou koupelnou, sedací soupravou a manželskou postelí…

Celý článek

Podívejte se na další modely Lagoon

Chcete si pronajmout nebo zakoupit katamaran Lagoon? Neváhejte nás kontaktovat!