LAGOON 51
LAGOON A UDRŽITELNOST: 2,7kW SOLÁRŮ A BIO -PRYSKYŘICE
LAGOON 51
EXTRA VELKÝ PROSTOR PRO RODINU I CHARTER

Lagoon 51: pro plavbu k novým horizontům

Lagoon 51 je představitelem nové generace katamaranů Lagoon, pro které je kromě splnění všech požadavků na komfortní život na palubě, důležitým tématem i minimalizace vlivu na životní prostředí a maximální soběstačnost. Proto se na střechu vejde 2,7kW speciálně vyvinutých solárních panelů, aniž by došlo k omezení využitelného prostoru a aniž rušily siluetu lodi. A od svého předchůdce převzal model 51 i neuvěřitelnou variabilitu vnitřního uspořádání: vybírat můžete ze čtyř, pěti a dokonce šestikajutové verze a navíc majitelské až 4-kajutové verze, která má i samostatnou šatnu v apartmá pro majitele. 

Rozložení interiéru

Lagoon 51 salon a kokpit
Rozložení salonu a kokpitu Lagoon 51
plánek Lagoon 51 ve 4-kajutové verzi
Lagoon 51 v uspořádání 4 kajuty a 4 koupelny
Lagoon 51 v 6-ti kajutové verzi
Lagoon 51 - charterová verze: 6 kajut + 4 koupelny
Lagoon 51 majitelská verze
Lagoon 51: Majitelská verze: 4 kajuty + šatna + 3 koupelny
Prostřední kajuta na přání na pravo/levoboku pro 3 a 4 kaj. verzi
Velká šatna na přání místo prostřední kajuty na pravoboku pro 3, nebo 4 kajutovou verzi

Barevné provedení interiéru Lagoon 51

Standardní barevné provedení interiéru Lagoon 51 si můžete prohlédnout zde.

Pro přesnou nabídku variant interiérového uspořádání kontaktujte autorizovaného distributora – společnost ALTUMARE – která má k dispozici vzorky materiálů, ze kterých je možné vybírat.

Fotogalerie katamaranu Lagoon 51

Videa o katamaranu Lagoon 51

Virtuální prohlídka

Exteriér: prostor, komfort a funkčnost

 • Flybridge nabízí opalovací lehátka na střeše salonu, kormidelní pozici s panoramatickým výhledem a posezení ve tvaru U se stolem, z obou stran paluby vedou na flybridge bezpečná schodiště krytá proti větru a vodní tříšti. 
 • Zadní kokpit nabízí velký rozkládací jídelní stůl s posuvnou lavicí. Rozšířené poslední schody na zádi umožňují jak snadné vystupování z katamaranu na molo, tak bezpečné nastupování do člunu. 
 • Přední kokpit je propojen se salonem spouštěcím oknem, které zlepšuje přizorenou ventilaci vzduchu
 • Speciálně vyvinuté solární panely na povrchu střechy salonu a kompozitního bimini nad flybridge  mají výkon 2,7kW ale při pohledu z mola vůbec neruší siluetu katamaranu

Interiér: velkorysý a prosvětlený prostor

 • Při návrhu vnitřního uspořádání zvažovali architekti každý detail, aby podpořili celkovým záměrem vytvořit velmi prostorný interiér, kde se každý bude cítit jako doma. Budoucí majitel si může vybrat ze tří, čtyř, pěti i šesti kajutové verze katamaranu Lagoon 51.

  • Naprostou novinkou je koncept salonu, který nabízí dva vzájemně propojené prostory: rozlehlou kuchyň otevřenou směrem do kokpitu a velkou sedací soupravu, která se dá snadno přeměnit v jídelnu a která je umístěna na vyvýšené podlaze, díky čemuž je panoramatický výhled do okolí opravdu dokonalý.  
  • Inovativní design vnitřních prostor je podtržen úplně novými kvalitními materiály s dřevěnými dekory, díky kterým je možné interiér přizpůsobit individuálním požadavkům.
  • Prostřední díl panoramatického okna v salonu je zasouvací, díky čemuž lze prostor salonu snadno propojit s předním kokpitem. To přispívá k příjemnému provdušnění salonu i kokpitu.
  • Zadní kajuty jsou mimořádně prosvětlené. Obsahují totiž do trupu vsazená panoramatická okna a velké otevíratelné lukny, které vedou na palubu. Ty mimochodem najdete i v koupelně.
  • Přední a zadní kajuty mají manželské postele přístupné ze tří stran. Architekti se i pečlivě věnovali různým úložným a skladovacím prostorům: odkládacím skříňkám, otevřeným poličkám na knihy a drobnosti i šatním skříním.
  • Objemné nádrže na pitnou vodu a odpad z WC (Black Water) jsou umístěny v podpalubí, aby nezabíraly jinde drahocenné místo. Za příplatek je možné vybavit katamaran i odpadní nádrží na vodu z umyvadel a sprch (Grey Water). 

Nová generace oplachtění: výkon a jednoduchost

 • Rozhodnutí posunout stěžeń vzad vychází přímo z bohatých zkušeností studia VPLP z konstrukce závodních lodí a přináší několik výhod:

  • Velká samopřehazovací kosatka usnadňuje obraty i manévrování.
  • Větší plocha na přídi, která vznikla posunutím stěžně vzad, nabízí možnost využít větší výběr plachet pro plavbu na zadoboční vítr a dosáhnout tak skvělých plavebních výkonů.
  • Kratší ráhno usnadňuje obraty a práci s hlavní plachtou vůbec.
  • Vysoká hlavní plachta obdélníkového tvaru lépe využívá proudění vzduchu v horní části plachty a přispívá tak k optimalizaci plavebních výkonů.
  • Lepší vyvážení katamaranu díky umístění těžiště plachtoví v těžišti lodě snižuje náchylnost katamaranu k podélnému houpání.

Specifikace katamaranu Lagoon 51

Rozměry a podrobnosti zde uvedené nejsou závazné a výrobce si vyhrazuje právo je bez upozornění změnit.

Návrh katamaranu
Van Peteghem-Lauriot Prévost

Návrh interiéru
Nauta Design

Celková délka
15,35 m

Celková šířka
8,10 m

Ponor
1,4 m

Světlá výška stěžně
23,513m’

Výtlak prázdné lodi (EEC)
19,9 t

Motory
2 x 80 HP YANMAR

Objem nádrží na naftu
 2x 520 l 

Celková plocha plachet pro plavbu na předoboční vítr
151 m²

Plocha obdélníkové hlavní plachty

98 m²

Samopřehazovací kosatka

53 m²

Objem nádrží na pitnou vodu

2 x 240 + 2 x 175  l

Počet lůžek

8–12

Certifikace CE (kategorie : počet osob)

A :14 ; B :14 ; C : 16 ; D : 30

Podívejte se na další modely Lagoon

Chcete si pronajmout nebo zakoupit katamaran Lagoon? Neváhejte nás kontaktovat!