Vyzkoušejte plavbu na dvou trupech

Mnoho našich zákazníků přešlo na katamarany z jednotrupých jachet. 
 
Kdo okusí komfort, prostor, ergonomii, bezpečnost a celkovou přímočarost katamaranů (ať v uspořádání prostoru na palubě, nebo ovládání a plavebních vlastnostech), jen málokdy se vrátí k jednotrupým jachtám. 
 
Nejpovolanějšími na zhodnocení výhod plavby na katamarany jsou jejich majitelé a ty oslovil francouzský časopis Multicoques, stručné odpovědi přinášíme.

Jaké jsou výhody plavby na katamaranu?

Takto odpověděli majitelé katamaranů na otázku časopisu Multiicoque co považují za největší výhody katamaranu:
 
Většinu plaveb absolvujeme ve dvou a snadné ovládání katamaranu je pro nás obrovskou výhodou. 
 
Miluji plavbu bez náklonu, zejména v těžkých podmínkách, mám pocit mnohem bezpečnější plavby. 
 
Náš katamaran byl navržen pro plavbu ve dvojici. Uspořádání paluby velmi usnadňuje práci i odpočinek na ní, umístění kormidelního stanoviště je perfektní a náš kokpit je tak veliký, že jsme do něj mohli fakticky postavit i ping-pongový stůl!
Na palubě můžete velmi komfortně pobývat klidně 2 týdny (nebo třeba navždy?) a s našim katamaranem jsme objevili nejkrásnější  jachtařskou oblast na světe, západní pobřeží Skotska!
 
Stabilita (žádný náklon!!), rychlost, kvalita života na palubě jak za plavby, tak při kotvení, bezpečnost, malý ponor a snadné manévrování. 
 
Výkonnost díky které se vyhnete špatnému počasí, pokud hrozí a nedostižný komfort a malý ponor díky kterému můžete kotvit na neskutečně krásných místech
 
Kompletní odpovědi ve Francouzštině si můžete přečíst zde: https://www.multicoques-mag.com/ils-sont-passes-du-mono-au-cata

Pokud nemáte s plavbou na katamaranu nebo na moři zkušenosti, obraťte se na nás, jako autorizovaný distributor katamaranů LAGOON s vlastní základnou v Řecku máme vhodné podmínky i zkušenosti připravit zábavný program na míru pro Vás, Vaši rodinu a třeba i psa, po kterém se budete na moři cítit jako doma.

Zkuste luxusní dovolenou na jachtě s profesionální posádkou.

Využijte zábavný on-line kurz ovládání katamaranu

Více než desítky tisíc studentů z 90 zemí světa už absolvovalo kurzy NauticEd a jejich interaktivní způsob výuky dál roste na popularitě.

NauticEd využívá pro svoje jachtařské kurzy interaktivní eLearning přístupný jak online, tak na platformě iPad. Tyto kurzy kombinované s online testováním znalostí a elektronickou jachtařskou knížkou pro zapisování praktických plaveb umožňují získat alternativní jachtařské certifikáty, které uznává řada charterových společností. Kurz ovládání katamarany má oficiální podporu LAGOON, největšího výrobce katamaranů na světě.  Club Lagoon spojil síly s NauticEd a díky tomu mohou členové Club Lagoonabsolvovat Catamaran sailing course zdarma!

Pokud se připravujete na svoje první kroky v jachtingu, rádi Vám doporučíme jak získat průkaz kapitána i potřebné zkušenosti. Za obecně nejlepší systém vzdělávání považujeme RYA a doporučíme Vám kde tyto kurzy absolvovat. 


Pokud máte zkušenosti s jachtingem, ale chystáte se na první plavbu na katamaranu, ozvěte se nám, nabídneme Vám tréninkovou plavbu mimo sezónu, kde se během pár dní seznámíte s katamaranem. Nic složitého to ale není!

Autorizovaný distributor LAGOON, společnost ALTUMARE pořádá pravidelně na své základně v Olympic marině v Řecku cvičné plavby a „Ochutnávky jachtingu“, na kterých se během pár dní mohou zájemci seznámit s ovládáním katamaranu a jachtařským prostředím v Řecku za přítomnosti zkušených kapitánů a to vše za DOTOVANÉ CENY. Více informací na www.altumare.cz

ALTUMARE organizuje ve spolupráci se Školou jachtingu NYS, která je autorizovaným tréninkovým centerm RYA, kurzy ovládání katamaranu v Řecku a kurzy údržby lodních motorů, které probíhají v Brně na skutečném lodním motoru zapůjčeném společností ALTUMARE.

Pro zájemce o získání jistoty při ovládání katamaranu ALTUMARE zajistí i individuální kurzy s možností vyzkoušet ovládání různých modelů katamaranů Lagoon od Lagoon 380 až po Lagoon 52. Tyto kurzy probíhají podle individuální dohody a volných kapacit na základně ALTUMARE v Olympic marině v Lavrion. Pro bližší informace volejte +420 774 812 446 nebo pište na info@altumare.cz