Výrobní závody

LAGOON je největším výrobcem katamaranů na světě a při jejich výrobě používá nejmodernější technologie.

Lagoon je součástí CNB, skupiny Groupe Bénéteau, která je světovým lídrem ve výrobě rekreačních jachet. Díky tomu může využívat silných stránek skupiny jako celku:

  • výrobní kapacity
  • podmínky pro výzkum a vývoj
  • obchodní rozsah celé skupiny (nákup, logistika atd.)
  • lidské zdroje
  • finanční struktury

Katamarany Lagoon se vyrábí na dvou místech:

  1. Belleville sur Vie, v oblasti Vendée​
  2. Výrobní závod CNB v Bordeaux

1. Belleville sur Vie, v oblasti Vendée

Ano, Lagoon sídlí na stejném místě jako světoznámý jachtařský závod Vendée Globe a katamarany Lagoon do délky 45 stop se spouštějí na vodu v marině, ze které tento světoznámý závod startuje. V Belleville sur Vie, jedné z nejmodernějších továren skupiny CNB Bénéteau, která je kompletně vyčleněna katamaranům, se vyrábí katamarany Lagoon velikosti 38 až 45 stop.

Továrna v Belleville sur Vie je uznávána jako naprosto špičkový moderní výrobní závod podobný těm z automobilového průmyslu a to díky svým počítačově řízeným výrobním strojům, zařízením pro vakuové laminování, pokročilými prostředky pro instalaci elektrických rozvodů i rozvodů vody a paliva a dokonce speciálním bazénem, který umožňuje přímo na konci výrobní linky vyzkoušet najednou na vodě až dva katamarany.

Video z návštěvy továrny Lagoon v Belleville sur Vie ve Francii

2. Výrobní závod CNB v Bordeaux

Tento výrobní závod o celkové rozloze 100,000 m² s krytou plochou 44,000 m² se rozkládá na pravém břehu řeky Garonne jen pár kilometrů od centra Bordeaux, které je ale na druhé straně řeky.  Ve výrobním závodě v Bordeaux vznikají modely katamaranů Lagoon o délce nad 50. Ve stejném areálu, ale vedlejších výrobních halách se vyrábí plachetnice CNB Bordeaux 60 a CNB 76  a zakázkové superjachty větší než 80 stop, pro které je CNB vyhlášeným a uznávaným světovým výrobcem.

Díky zaměření na velké jachty má závod v Bordeaux jedno z nejmodernějších vybavení pro výrobu dřevěných interiérů pro jachty s počítačem řízenými stroji pro řezání a povrchovou úpravu, počítačovou identifikací jednotlivých dílů a počítačem řízeným sestavováním dílů.

A samozřejmě jsou v závodě v Bordeaux vyráběny individuálně a na zakázku i katamarany z řady „Lagoon custom“.

Video z továrny v Bordeaux