LAGOON SIXTY 5
ELEGANTNĚ PŘIPRAVEN K DLOUHÝM PLAVBÁM
LAGOON SIXTY 5
KATAMARAN PRO NÁROČNÉ

Moderní umístění stěžně po vzoru závodních jachet

SIXTY 5 má stejně jako všechny moderní katamarany stěžeň posunutý vzad, tak jak to doporučují námořní architekti ze studia VPLP na základě svých zkušeností ze závodních jachet. Tím vzniká značná plocha na přední samopřehazovací plachtu, ale i pro doplňkové plachty o celkové ploše 330m2, díky kterým LAGOON SIXTY 5 ochotně polyká námořní míle. To vše v maximálním klidu a pohodlí. Majitelé zaměření na výkon mohou volit stěžeň i ráhno z uhlíkových vláken.

Na palubě SIXTY 5: rafinované a čisté linie

Když přicházíte na palubu Lagoon SIXTY 5, oceníte široké vstupní schodiště s nízkými schody, které usnadňují pohodlný přístup k prostornému kokpitu.

Hydraulická plošina na zádi slouží nejen k uložení člunu, ale taky zvětšuje obytný prostor když je člun na vodě. V každé výšce nad vodou plošina plynule navazuje na plováky a propojuje je.

Kokpit nabízí pohodlný stůl pro osm osob, k tomu  dostatek prostoru na opalování a unikátní zadní lavicí s překlápěcím opěradlem, abyste mohli sedět buď čelem do kokpitu, nebo naopak ven z lodi s nerušeným pohledem na moře.

Rozložení interiéru

Charter verze: 6 kajut + 6 koupelen
Charter verze: 5 kajut + 6 koupelen
Majitelská verze: 5 kajuty + 5 koupelen + samostatná kuchyň
Majitelská verze: 4 kajuty + 5 koupelen + samostatná kuchyň

Rozložení salonu a flybridge

Uspořádání salonu, verze 1
Flybridge
Uspořádání salonu, verze 2
Kajuta pro posádku

Fotogalerie katamaranu Lagoon Sixty 5

Videa o katamaranu Lagoon Sixty 5

Virtuální prohlídka

Flybridge: klíčový prostor

K flybridge se dostanete přes široké a bezpečné schodiště na zádi.

Elektrické posuvné dveře umožňují, aby byl tento prostor podle potřeby zcela uzavřen. Přední část flybridge SIXTY 5 je vymezena pro ovládání katamaranu. Po bocích jsou 2 kormidelní stanoviště s perfektním výhledem mezi nimi jsou soustředěny mohutné elektrické vinčny pro ovládání plachet.

Zadní část flybridge je velkolepou variabilní odpočinkovou plochou, které může vévodit  pohodlná a elegantně vyhlížející pohovka se sklopným opěradlem, pod kterou jsou prostorné odkládací skříňky.

Na flybridge nesmí chybět velký jídelní stůl, barový pult s “letní” kuchyní s elektrickým grilem, lednicí a skříňkami na příbory, sklenice atd.

Flybridge modelu SIXTY5 má laminátovou střechu se skleněnými průhledy na plachty.

Podpalubí: luxus a prostor s domácí atmosférou

Luxusní materiály nabízí několik barevných kombinací, například šedý dub s béžovým čalouněním sedacích souprav.

Kajuty navazují svým designem i použitými materiály na salon. V celém katamaranu jsou vysoké stropy a množství přirozeného světla díky oknům s krásnými  výhledy. Tak je to u katamaranů LAGOON typické. 

Vysoká úroveň povrchové úpravy interiéru podtrhuje  luxusní atmosféru salonu i kajut.

Majitelská kajuta je umístěna na zádi pravého plováku. V pohodlí, luxusu  a stylu kajuta vylepšuje ty nejoblíbenější parametry předchozího modelu 620 včetně soukromého přístupu přímo z koupelny na záď a k vodě. Ostrovní postel je orientována tak, aby z ní byl dokonalý výhled z  velkých  oken na bocích trupu. Nechybí ani pracovní prostor včetně psacího stolu, regálů a pohodlné pohovky, která výborně svědčí třeba výrazná indigo barva.

I ostatní VIP kajuty nabízí nebývalé pohodlí včetně šatny, zrcadla od podlahy až ke stropu a působivě velký sprchový kout.

Ve variantě s kuchyní v podpalubí je pro ni vymezen prostor v zadní kajutě na levoboku, odkud je přímý přístup to kokpitu. Ve výbavě kuchyně nechybí špičkové domácí spotřebiče Miele včetně mikrovlnné trouby, indukční varné desky a trouby, dvoudveřová lednice, dvojitý dřez a další mrazák v podlaze pro bezpečné chlazení denního úlovku!

Salon: výhled 360°

Ze salonu a paluby LAGOON SIXTY 5 si můžete užívat téměř nerušený výhled 360°.

Návrh elegantního interiéru pochází od dvorních návrhářů LAGOON, studia  Nauta Design. Využívá kombinaci vysoce kvalitních materiálů s otevřenými prostory a přirozeným světlem. Celkový dojem je velmi luxusní, ale přitom působí pohodlně a domácky.

Na pravoboku je v salonu umístěn velký jídelní stůl s pohovkou ve tvaru písmene U, na levoboku nízký konferenční stolek se sedací soupravou, který tvoří neformální a útulné prostředí (informace platí pro verzi s kuchyní v podpalubí). Ze salonu je přímý přístup na přední terasu. Tato oblast nabízí pohovky, konferenční stolek a volitelné zastínění na nerezových podpěrách.

Přední kokpit je taky vhodným místem pro uložení potápěčského vybavení.

Specifikace katamaranu Lagoon Sixty 5

Rozměry a podrobnosti zde uvedené nejsou závazné a výrobce si vyhrazuje právo je bez upozornění změnit.

Návrh katamaranu
Van Peteghem-Lauriot Prévost

Návrh interiéru
Nauta Design

Celková délka
67¨5” / 20,55 m

Celková šířka
32¨/ 10 m

Ponor
5`1” / 1,55 m

Světlá výška stěžně
110` 11” / 33,8 m

Výtlak prázdné lodi (EEC)
88 200 Lbs / 40 tun

Motory
Volvo D3 2x 150HP

Objem nádrží na naftu
2 x 650 litrů

Celková plocha plachet pro plavbu na předoboční vítr
2.884 sg.fr. / 268 m²

Celospírová hlavní plachta

1.835 sg.ft / 170,5 m² /

Genoa
1.054 sq. fr / 98 m²

Objem nádrží na pitnou vodu
2 x 500 litrů

Počet lůžek
8–16

Certifikace CE (kategorie : počet osob)
A: 14 ; B: 18 ; C: 24 ; D: 40

Podívejte se na další modely Lagoon

Chcete si pronajmout nebo zakoupit katamaran Lagoon? Neváhejte nás kontaktovat!