LAGOON 39

Takeláž = výkon a snadné ovládání

Rozhodnutí posunout stěžeň nezvykle dozadu vychází ze zkušeností konstruktérů s návrhem supersportovních závodních katamaranů a přináší do oblasti cruisingových katamaranů několik výhod:

  • posunutím stěžně dozadu vzniká prostor pro velkou samopřehazovací kosatku, která je příslibem dobrých výkonů při plavbě na plachty
  • díky kratšímu ráhnu je ovládání hlavní plachty mnohem snažší
  • hlavní plachta, která je relativně krátká a vysoká, může lépe využít silnější proudění vzduchu ve větších výškách nad hladinou moře a tím zlepšit výkony katamaranu při plavbě na plachty
  • díky posunutí stěžně vzad se zlepšilo rozložení hmotnosti a tím se podstatně omezilo předozadní houpání katamaranu

Rozložení interiéru

Majitelská verze se 2 kajutami Premium a 2 koupelnami
Majitelská verze se 2 kajutami a 2 koupelnami
Majitelská verze: 3 kajuty Premium + 2 koupelny
Charter verze: 4 kajuty +2 koupelny s odděl. sprch. koutem
Charter verze: 4 kajuty + 4 koupelny

Barevné provedení interiéru Lagoon 39

Pro přesnou nabídku variant interiérového uspořádání kontaktujte autorizovaného distributora, společnost ALTUMARE, která má k dispozici vzorky materiálů, ze kterých je možné vybírat.

Fotogalerie katamaranu Lagoon 39

Videa o katamaranu Lagoon 39

Na palubě

 • Díky jednoduchému a přímočarému uspořádání paluby zvládne kapitán většinu potřebných činností při plavbě úplně sám aniž by musel opustit kormidelní stanoviště.
 • Široké ochozy kolem salonu mají zapuštěné lukny, už o ně nezakopnete…
 • Komfortní kokpit je výborně chráněn před sluncem i dalšími vlivy prostředí a vešel se do něj pohodlný jídelní stůl (na levoboku) i samostatná sedačka a přímý přístup z kokpitu na kormidelní stanoviště (na pravoboku) ALE za kormidlo se dostanete i z druhé strany přímo z paluby.

V podpalubí

 • Kajuty jsou nedostižně prozářeny přirozeným světlem, které do nich proniká velkými lepenými okny po bocích trupu a k vynikajícímu větrání kajut přispívají otevíratelné lukny na palubě i boční otevíratelná okénka v trupu.
 • V přední části salonu katamaranu Lagoon 39 je umístěn velký jídelní stůl, vedle něj na levoboku navigační stůl s potřebnými přístroji, kuchyně ve tvaru „L“ je v levé zadní části salonu a má tak přímý přístup zasouvacími dveřmi a oknem do kokpitu, což usnadňuje komunikaci i servírování.
 • Katamaran Lagoon 39 přináší zajímavou inovaci pro zájemce o majitelské dvoukajutové uspořádání interiéru, v zadní části trupů jsou potom rozměrné postele, uprostřed sedací souprava, pracovní stůl a skříně na šaty a do přední části plováků byly umístěny rozměrné a široké koupelny.

Odborné zázemí Lagoon

 • Díky technologii vakuového laminování má trup katamaránu Lagoon 39 nižší hmotnost (což je u katamaranů velmi důležité) a optimální strukturu a navíc je tato technologie šetrnější k pracovnímu prostředí.
 • Pro dřevěný interiér se používá vysoce kvalitní Alpi® dýha, která se vyrábí z obnovitelných zdrojů s respektem k přírodě.
 • Vertikální zasklení salonu zlepšuje ochranu před nadměrným zahříváním interiéru slunečními paprsky a umožňuje optimální využítí prostoru a dosažení maximální světlé výšky vniřních prostor.
 • Spodní část podlahy salonu má profil křídla racka, který omezuje narážení vln do podlahy salonu a tím zlepšuje komfort při plavbě na rozbouřeném moři.
 • Široký výběr variant vnitřního uspořádání včetně dvou, tří a čtyřkajutových verzí.
 • Návrh trupu a plachet je dílem studia VPLP, které navrhuje i supersportovní katamarany pro extrémní závody a jejich podpis je garancí kvalitních výkonů při plavbě na plachty.

Specifikace katamaranu Lagoon 39

Rozměry a podrobnosti zde uvedené nejsou závazné a výrobce si vyhrazuje právo je bez upozornění změnit.

Návrh katamaranu
Van Peteghem-Lauriot Prévost

Návrh interiéru
Nauta Design

Celková délka
11,74 m / 38’6“

Celková šířka
6,79 m / 22’3“

Ponor
1,21 m / 4’00’’

Světlá výška stěžně
18,4 m / 60’4’’

Výtlak prázdné lodi (EEC)
11,673 t / 25739 Lbs

Motory
 2 x 29 à 2 x 40 CV

Objem nádrží na naftu
2 x 200 l / 2 x 53 US gal

Celková plocha plachet pro plavbu na předoboční vítr
70 m² / 753 sq.ft.

Spinakr (mimořádná výbava)
není v nabídce

Code 0 (mimořádná výbava)
68 m² / 732 sq.ft

Objem nádrží na pitnou vodu
300 l / 79 US gal

Počet lůžek
6–12

Certifikace CE (kategorie : počet osob)
 A :10 ; B :12 ; C : 16 ; D : 20

Katamaran Lagoon 39 v médiích, recenzích a testech

Časopis Yachting revue 02/2015
Lagoon 39 - pohodlná a stabilní jachta, moderní design na dvou trupech

Katamarany nabízejí zákazníkům nesrovnatelně více prostoru než jednotrupé jachty. Příznivci katamaranů si cení především pohodlí, a to jim v plné míře nabízí i Lagoon 39, na kterém loděnice využila i zcela nové prvky.

Celý článek

Podívejte se na další modely Lagoon

Chcete si pronajmout nebo zakoupit katamaran Lagoon? Neváhejte nás kontaktovat!