LAGOON 50
OBROVSKÝ PROSTOR K ŽIVOTU NA MOŘI
LAGOON 50
KATAMARAN S NOVOU PERSPEKTIVOU

Lagoon 50: pro plavbu k novým horizontům

Lagoon 50 je pokračovatelem generace katamaranů Lagoon se stěžněm posunutým vzad pro snadné ovládání. Lagoon 50 je považován za největší „rodinný“ katamaran v nabídce Lagoon, jeho ovládání je uzpůsobeno pro máločetnou posádku, třeba rodinu. Přitom posouvá laťku  požadavků na komfortní život na palubě výš, než kterákoli jiný model v této velikosti. Majitelské apartmá na pravoboku má oddělenou koupelnu se samostatným záchodem a na přání může být vybaveno i šatnou se stejnou výškou. Přitom ve druhém plováku je dost místa pro tři dvojlůžkové kajuty pro hosty a dvě koupelny hotelového typu s odděleným sprchovým koutem. 

Pro charter Lagoon 50 nabízí unikátní šestikajutovou verzi se 4 nebo 6-ti koupelnami. Všechny kajuty jsou přístupné zevnitř a mají samostatný vchod. Podobný katamaran takového uspořádání na trhu jinde nenajdete. 

Lagoon 50 je největším modelem pro rodinnou plavbu bez kapitána
Lagoon 50

Rozložení interiéru

Rozložení salonu a kokpitu Lagoon 50
Rozložení salonu a kokpitu Lagoon 50
Uspořádání 4-kajutové verze Lagoon 50
Plánek Lagoon 50 ve verzi 4 kajuty+4 koupelny
Lagoon 50 v uspořádání pro charter: 6 kajut+6koupelen
Lagoon 50 - charterová verze: 6 kajut + 6 koupelen
Lagoon 50 v majitelské 4-kajutové verzi se šatnou
Lagoon 50owner: apartmá s oddělenou koupelnou a šatnou na pravoboku + 3 kajuty a 2 koupelny pro hosty na levoboku
Lagoon 50 prostřední kajuta
Lagoon 50: uspořádání prostředních kajut na přání
Lagoon 50: uspořádání šatny (na přání) pro majitelskou kajutu

Barevné provedení interiéru Lagoon 50

Standardní barevné provedení interiéru Lagoon 50 si můžete prohlédnout zde.

Pro přesnou nabídku variant interiérového uspořádání kontaktujte autorizovaného distributora – společnost ALTUMARE – která má k dispozici vzorky materiálů, ze kterých je možné vybírat.

Fotogalerie katamaranu Lagoon 50

Videa o katamaranu Lagoon 50

Virtuální prohlídka

Exteriér: komfort a funkčnost

 • Na prostornou flybdridge, kde je umístěno kormidelní stanoviště s vynikajcím panoramatickým výhledem, vedou z obou stran paluby bezpečná schodiště krytá proti větru a vodní tříšti. 
 • Rozlehlý kokpit je otevřený směrem k zádi lodě a poskytuje dostatečně velký jídelní stůl s posuvnou lavicí. Schůdky na zádi umožňují jak snadné vystupování z katamaranu na molo, tak bezpečné nastupování do člunu. 
 • Přední kokpit rozšiřuje plochu využitelnou k posezení nebo lenošení, pro které je další prostor na přídi na trampolíně mezi plováky
 • Pod většinou sedáků v kokpitu i na flybridge jsou ukryty skladovací prostory, kterých na lodi není nikdy dost.

Interiér: velkorysý a prosvětlený prostor

 • Při návrhu vnitřního uspořádání zvažovali architekti každý detail, aby podpořili celkovým záměrem vytvořit velmi prostorný interiér, kde se každý bude cítit jako doma. Budoucí majitel si může vybrat ze tří, čtyř, pěti i šesti kajutové verze katamaranu Lagoon 50.

  • Naprostou novinkou je koncept salonu, který nabízí dva vzájemně propojené prostory: rozlehlou kuchyň otevřenou směrem do kokpitu a velkou sedací soupravu, která se dá snadno přeměnit v jídelnu a která je umístěna na vyvýšené podlaze, díky čemuž je panoramatický výhled do okolí opravdu dokonalý.  
  • Inovativní design vnitřních prostor je podtržen úplně novými kvalitními materiály s dřevěnými dekory, díky kterým je možné interiér přizpůsobit individuálním požadavkům.
  • Prostřední díl panoramatického okna v salonu je zasouvací, díky čemuž lze prostor salonu snadno propojit s předním kokpitem. To přispívá k příjemnému provdušnění salonu i kokpitu.
  • Zadní kajuty jsou mimořádně prosvětlené. Obsahují totiž do trupu vsazená panoramatická okna a velké otevíratelné lukny, které vedou na palubu. Ty mimochodem najdete i v koupelně.
  • Přední a zadní kajuty mají manželské postele přístupné ze tří stran. Architekti se i pečlivě věnovali různým úložným a skladovacím prostorům: odkládacím skříňkám, otevřeným poličkám na knihy a drobnosti i šatním skříním.
  • Objemné nádrže na pitnou vodu a odpad z WC (Black Water) jsou umístěny v podpalubí, aby nezabíraly jinde drahocenné místo. Za příplatek je možné vybavit katamaran i odpadní nádrží na vodu z umyvadel a sprch (Grey Water). 

Nová generace oplachtění: výkon a jednoduchost

 • Rozhodnutí posunout stěžeń vzad vychází přímo z bohatých zkušeností studia VPLP z konstrukce závodních lodí a přináší několik výhod:

  • Velká samopřehazovací kosatka usnadňuje obraty i manévrování.
  • Větší plocha na přídi, která vznikla posunutím stěžně vzad, nabízí možnost využít větší výběr plachet pro plavbu na zadoboční vítr a dosáhnout tak skvělých plavebních výkonů.
  • Kratší ráhno usnadňuje obraty a práci s hlavní plachtou vůbec.
  • Vysoká hlavní plachta obdélníkového tvaru lépe využívá proudění vzduchu v horní části plachty a přispívá tak k optimalizaci plavebních výkonů.
  • Lepší vyvážení katamaranu díky umístění těžiště plachtoví v těžišti lodě snižuje náchylnost katamaranu k podélnému houpání.

Specifikace katamaranu Lagoon 50

Rozměry a podrobnosti zde uvedené nejsou závazné a výrobce si vyhrazuje právo je bez upozornění změnit.

Návrh katamaranu
Van Peteghem-Lauriot Prévost

Návrh interiéru
Nauta Design

Celková délka
14,75 m

Celková šířka
8,10 m

Ponor
1,4 m

Světlá výška stěžně
26,51m

Výtlak prázdné lodi (EEC)
19,9 t

Motory
2 x 80 HP YANMAR

Objem nádrží na naftu
 2x 520 l 

Celková plocha plachet pro plavbu na předoboční vítr
147 m²

Plocha obdélníkové hlavní plachty

92 m²

Samopřehazovací kosatka

55 m²

Objem nádrží na pitnou vodu

2 x 240 + 2 x 175  l

Počet lůžek

8–12

Certifikace CE (kategorie : počet osob)

A :14 ; B :14 ; C : 16 ; D : 30

Podívejte se na další modely Lagoon

Chcete si pronajmout nebo zakoupit katamaran Lagoon? Neváhejte nás kontaktovat!