LAGOON 60
KATAMARAN VAŠICH SNŮ
LAGOON 60
KATAMARAN S NOVOU PERSPEKTIVOU
LAGOON 60
LUXUS, KOMFORT A ÚČELNOST
LAGOON 60
PRO RODINU I PLAVBY S PŘÁTELI

Lagoon 60: život na lodi nebyl nikdy příjemnější

Lagoon 60 přímo navazuje ne předchozí úspěšný model Laqoon 55. Lagoon 60 je aktuálně považován za největší „rodinný“ katamaran v nabídce Lagoon, jeho ovládání je uzpůsobeno pro máločetnou posádku, třeba rodinu. Přitom posouvá laťku  požadavků na komfortní život na palubě výš, než kterákoli jiný model v této velikosti. Majitelské apartmá na pravoboku má oddělenou koupelnu se samostatným záchodem a výstupem přímo na zadní palubu a do moře. Přitom ve druhém plováku je dost místa pro dvě dvojlůžkové kajuty pro hosty a dvě koupelny hotelového typu s odděleným sprchovým koutem. Třetí kajuta pro hosty je hned vedle majitelské kajuty. Vchází se do ní samostatným schodištěm ze salonu. 

Lagoon 50 je největším modelem pro rodinnou plavbu bez kapitána
Lagoon 50

Rozložení interiéru

Rozložení kajut Lagoon 60
Alternativní rozložení kajut Lagoon 60
Lagoon 60 - flybridge
Lagoon 60 - flybridge
Lagoon 60: saloon
Lagoon 60: saloon (alternativní uspořádání)

Prostorný přední cockpit Lagoon 60

Do předního cockpitu můžete vejít dveřmi přímo ze saloonu. 

Katamaran Lagoon 60 má úplně rovnou palubu a můžete tak pohodlně projít ze zadního cockpitu přes saloon do předního cockpitu. Budete si cítit spíše jako v prázdninové vile než na lodi.

Fotogalerie katamaranu Lagoon 60

Video o katamaranu Lagoon 60

Exteriér: komfort a funkčnost

 • Na prostornou flybdridge, kde je umístěno kormidelní stanoviště s vynikajcím panoramatickým výhledem, vedou z obou stran paluby bezpečná schodiště krytá proti větru a vodní tříšti. 
 • Rozlehlý kokpit je otevřený směrem k zádi lodě a poskytuje dostatečně velký jídelní stůl s posuvnou lavicí. Schůdky na zádi umožňují jak snadné vystupování z katamaranu na molo, tak bezpečné nastupování do člunu. 
 • Přední kokpit rozšiřuje plochu využitelnou k posezení nebo lenošení, pro které je další prostor na přídi na trampolíně mezi plováky
 • Pod většinou sedáků v kokpitu i na flybridge jsou ukryty skladovací prostory, kterých na lodi není nikdy dost.

Interiér: velkorysý a prosvětlený prostor

 • Při návrhu vnitřního uspořádání zvažovali architekti každý detail, aby podpořili celkovým záměrem vytvořit velmi prostorný interiér, kde se každý bude cítit jako doma. 

  • Naprostou novinkou je koncept salonu, který nabízí dva vzájemně propojené prostory: rozlehlou kuchyň otevřenou směrem do kokpitu a velkou sedací soupravu, která se dá snadno přeměnit v jídelnu a která je umístěna na vyvýšené podlaze, díky čemuž je panoramatický výhled do okolí opravdu dokonalý.  
  • Inovativní design vnitřních prostor je podtržen úplně novými kvalitními materiály s dřevěnými dekory, díky kterým je možné interiér přizpůsobit individuálním požadavkům.
  • Prostřední díl panoramatického okna v salonu je zasouvací, díky čemuž lze prostor salonu snadno propojit s předním kokpitem. To přispívá k příjemnému provdušnění salonu i kokpitu.
  • Zadní kajuty jsou mimořádně prosvětlené. Obsahují totiž do trupu vsazená panoramatická okna a velké otevíratelné lukny, které vedou na palubu. Ty mimochodem najdete i v koupelně.
  • Přední a zadní kajuty mají manželské postele přístupné ze tří stran. Architekti se i pečlivě věnovali různým úložným a skladovacím prostorům: odkládacím skříňkám, otevřeným poličkám na knihy a drobnosti i šatním skříním.
  • Objemné nádrže na pitnou vodu a odpad z WC (Black Water) jsou umístěny v podpalubí, aby nezabíraly jinde drahocenné místo. Za příplatek je možné vybavit katamaran i odpadní nádrží na vodu z umyvadel a sprch (Grey Water). 

Nová generace oplachtění: výkon a jednoduchost

 • Rozhodnutí posunout stěžeń vzad vychází přímo z bohatých zkušeností studia VPLP z konstrukce závodních lodí a přináší několik výhod:

  • Velká samopřehazovací kosatka usnadňuje obraty i manévrování.
  • Větší plocha na přídi, která vznikla posunutím stěžně vzad, nabízí možnost využít větší výběr plachet pro plavbu na zadoboční vítr a dosáhnout tak skvělých plavebních výkonů.
  • Kratší ráhno usnadňuje obraty a práci s hlavní plachtou vůbec.
  • Vysoká hlavní plachta obdélníkového tvaru lépe využívá proudění vzduchu v horní části plachty a přispívá tak k optimalizaci plavebních výkonů.
  • Lepší vyvážení katamaranu díky umístění těžiště plachtoví v těžišti lodě snižuje náchylnost katamaranu k podélnému houpání.

Specifikace katamaranu Lagoon 60

Rozměry a podrobnosti zde uvedené nejsou závazné a výrobce si vyhrazuje právo je bez upozornění změnit.

Návrh katamaranu
Van Peteghem-Lauriot Prévost

Návrh interiéru
Patrick le Quément

Celková délka
19,77 m

Celková šířka
9,87 m

Ponor
1,65 m

Světlá výška stěžně
30 m

Výtlak prázdné lodi (EEC)
34,6 t

Motory
2 x 150 CV HP YANMAR

Objem nádrží na naftu
 1 300 l 

Celková plocha plachet pro plavbu na předoboční vítr
222 m²

Plocha obdélníkové hlavní plachty

143 m²

Genoa

87 m²

Objem nádrží na pitnou vodu

950  l

Počet lůžek

8–14

Certifikace CE (kategorie : počet osob)

A :14 ; B :14 ; C : 20 ; D : 20

Dokumenty ke stažení

Dodáme později

Dodáme později

Podívejte se na další modely Lagoon

Chcete si pronajmout nebo zakoupit katamaran Lagoon? Neváhejte nás kontaktovat!